Jsem profesionální fotograf. Ale vždycky jsem nebyl. Měl jsem ve vínku stavařinu, a tak jsem ji studoval a pak praktikoval. Něco se ve mně ale zlomilo, potřeboval jsem se nadechnout, cítit svobodu a respekt. Žádný zaměstnavatel už mě nemohl zastavit. Po večerech jsem studoval Pražskou fotografickou školu a dostal se tam, kde jsem.Focení je pro mě inspirativní příležitost k setkávání.

Ověřil jsem si, že při spolupráci nejlépe funguje partnerský přístup, nemám rád škatulky, všichni jsme prostě lidé a není nic jednoduššího, než se domluvit. Rád vám navrhnu homestaging, světlo i celkovou stylizaci – to se hodí třeba pro dlouhodobé i krátkodobé pronájmy. Můžu vám pomoct i s  prodejem nemovitosti, kterou nafotíme.

„Záleží mi na tom, aby se z focení nestala jen práce, z příležitosti pouhá zakázka.“

Zkrátka propojím všechny své kontakty a zkušenosti tak, abych vám ušetřil práci, nikdy nezůstane jen u fotografie.
Těší mě, když můžu být u zrodu něčeho nového. Právě takové příležitosti, kdy můžu podpořit jakoukoli lokální produkci, která se snaží prorazit nebo navázat na tradici poctivou prací s poctivými materiály, mi připomínají, kdo jsem a co dělám.

Rád se setkávám i se zvířaty. Pořídil jsem si jedno psí plemeno. Australského ovčáka. Jmenuje se Forrest a foťák ho miluje. Takže ho fotím všude, i když mě jde jen venčit. No a jak mě s foťákem viděli ostatní pejskaři, chtěli taky fotky psů. A tak si mě to našlo. 

Fotím pro vás rád.

Reference

Pana fotografa Honzu Havlíčka mohu vřele doporučit. Jsem majitelem stavební firmy, která realizovala mimo jiné projekt pěti rodinných domů v Benešově. Domy jsou na vyšší cenové úrovni a hodně dlouho jsem hledal kupce. Nechal jsem si projekt nafotit od pana Havlíčka a též mi graficky zpracoval prezentaci. Záhy po uveřejnění je celý projekt prodán. S další zakázkou se na něj určitě obrátím.

Jaroslav Kubeš, stavař
S Honzou spolupracuji již delší dobu. Zachycuje mou fenku Easy téměř od štěněčího věku. Stejně jako i naše společné chvíle  Má potřebnou trpělivost a dávku humoru pro neposedná a energická zvířata. Jeho práce je profesionální a přístup super. Do každé fotky dá maximum a chce aby byla dokonalá. Jde vidět, že ho práce baví. Přesvědčila jsem se o tom z několika KRÁSNÝCH fotek, které nám nafotil. Děkuji a těšíme se na další foceníčko
Emílie Kéraiová
Kdybych měl k dispozici pouze dvě slova pro zhodnocení práce pana Havlíčka, využil bych slov: preciznost a pochopení. Měl bych však ocenit nejenom samotný výsledek, ale i proces vzniku plný tvůrčího zaujetí a nápaditosti, v neposledku též přátelskou osobnost pana Havlíčka.
Jakub Gantner

Spolupráce